زبان انگلیسی در حال حاضر مورد استفاده‌ترین زبان دنیا است که به کمک آن تقریبا می‌توانید با تمام جهان ارتباط برقرار کنید. انگلیسی یک زبان واحد است که حتی افراد غیر انگلیسی زبان نیز آن را می‌آموزند تا به کمک آن اهدافی نظیر اهداف آموزشی، تحقیقاتی سرگرمی و مانند آن را دنبال کنند. یادگیری زبان انگلیسی ممکن است برای برخی افراد سخت‌تر و برای برخی آسان‌تر باشد.

افرادی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند همواره در حال افزایش است. متقاضیان آموزش زبان در هر سنی ممکن است شروع به آموختن زبان کنند. در این مطلب از وبلاگ نیمکت قصد داریم توضیح دهیم که چگونه با رعایت چند نکته می‌توانید زبان انگلیسی را راحت‌تر ملکه ذهن‌تان کنید.

تغییر زبان گوشی موبایل به انگلیسی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که همچنان از زبان فارسی برای گوشی‌تان استفاده می‌کنید، بهتر است تجدید نظر کنید. لازم نیست زبان نوشتاری خود را تغییر دهید اما می‌توانید زبان دستگاه‌تان را به انگلیسی تغییر داده و روزانه از آن برای کارهای همیشگی‌تان استفاده کنید. در این حالت شما هر روز با کلمات و عبارات رایج در دنیای انگلیسی‌زبان‌ها مواجه می‌شوید که تکرار دیدن این عبارات باعث می‌شود که آن‌ها در ذهن‌تان حک شود.

این کار ممکن است در نگاه اول برای برخی افراد سخت به نظر برسد اما کافی است یک بار امتحان کنید. بله، در روز اول ممکن است کمی گیج‌کننده باشد اما به زودی به این تغییر عادت کرده و حتی برای‌تان آسان می‌شود. به طوری که دیگر قادر نیستید گوشی موبایل‌ خود را به حالت قبلی برگردانید.

ساخت بولت ژورنال انگلیسی

ساخت بولت ژورنال انگلیسی

یادگیری زبان به کمک بولت ژورنال

استفاده از بولت ژورنال‌ها اخیرا بسیار محبوب شده است. بولت ژورنال در واقع نوعی دفتر برنامه‌ریزی است که هر فرد آن را مطابق میل خودش نوشته و تزئین می‌کند. از آن‌جایی که هر فرد به طور متفاوتی برنامه‌ریزی می‌کند، بولت ژورنال هر فرد مطابق سلیقه خودش و کاملا متفاوت از سایرین است.

شما می‌توانید در بولت ژورنال خود برنامه‌ها و کارهایی که مایل به انجام آن هستید را به صورت انگلیسی وارد کنید. هچنین می‌توانید جزئیات یادگیری و تلاش‌هایتان برای آموختن را در آن به صورت خلاصه بنویسید. در صورتی که عبارت یا گرامر جدیدی آموختید می‌توانید آن را در بخش تقویم بولت ژورنال خود وارد کنید و سعی کنید با مرور کردن و استفاده از آموخته‌هایتان بهتر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

بولت ژورنال معمولا روش برنامه‌ریزی کاغذی است. امروزه بسیاری افراد برای خود ژورنال تهیه کرده و موارد مختلف زندگی را در آن یادداشت می‌کنند، از استیکرها و گل‌ها و سایر موارد تزئینی برای زیبا کردن ژورنال استفاده می‌کنند. استفاده از یک بولت ژورنال انگلیسی نه تنها به شما در یادگیری زبان کمک می‌کند بلکه برای آرامش روانی و سلامت ذهن شما هم مفید است چرا که با مشغول کردن مغزتان برای برنامه‌ریزی به تقویت و رشد ذهنی‌تان کمک می‌کنید.

البته لازم نیست تمامی این کارها رو به صورت دستی و روی کاغذ انجام دهید. با اینکه بسیاری از افراد آرامش و لذت ساختن بولت ژورنال کاغذی را ترجیح می‌دهند، برخی نیز مایل هستند که زمان کمتری را صرف این کار کنند. به همین دلیل امروزه ژورنال‌های دیجیتال نیز بسیار کاربردی هستند و افراد به کمک نرم‌افزارهای مختلف می‌توانند ژورنال‌ شخصی خود را به صورت دیجیتال در کامپیوتر و یا گوشی موبایل خود بسازند.

مکالمه انگلیسی با افراد انگلیسی‌زبان

مکالمه انگلیسی با افراد انگلیسی‌زبان

ارتباط با افراد انگلیسی زبان

امروزه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی مختلف در سراسر دنیا پیدا کردن یک دوست انگلیسی زبان آسان‌تر است. در یادگیری زبان همیشه کمک گرفتن از افرادی که آن را به خوبی می‌دانند و به آن مسلط هستند بسیار مؤثر است. سعی کنید از صدف‌تان خارج شوید و با دنیا بیشتر معاشرت کنید. در شبکه‌های اجتماعی صفحات انگلیسی زبان را دنبال کنید یا سعی کنید با افرادی که انگلیسی صحبت می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

قطعا افرادی هستند که مایل باشند در پروسه یادگیری زبان انگلیسی شما را یاری کنند. سعی کنید مکالمات اولیه را بیاموزید و هر بار با یک مکالمه جدید تلاش کنید نکات جدید و نوع رایج صحبت کردن را از دوستان انگلیسی زبان‌تان یاد بگیرید. هنگامی که در این شرایط قرار بگیرید کم کم قادر خواهید بود تا مانند یک بومی انگلیسی صحبت کنید.

در این مطلب سعی کردیم تا چند راه آسان اما مؤثر برای یادگیری انگلیسی را به شما بیاموزیم. با تمرین و تکرار این روش‌ها و همچنین استفاده از کلاس‌های مناسب می‌توانید بسیار سریع‌تر از سایرین این زبان شیرین را یاد بگیرید. در صورتی که به کلاس‌های آنلاین زبان علاقمند هستید می‌توانید همین حالا اولین جلسه کلاس خود را به صورت رایگان با سایت آموزش زبان نیمکت رزرو کنید. اساتید نیمکت با داشتن تجربه و روش‌های تدریس مدرن می‌توانند شمارا در یادگیری هرچه بهتر زبان راهنمایی کنند.