همانطور که کودکان در سن کم شروع به سخن گفتن به زبان مادری می‌کنند، می‌توانند هر زبانی را به راحتی به خاطر بسپارند. معمولا یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان در سنین پایین بسیار ساده‌تر از بزرگسالی است. کودکان می‌توانند کلمات مختلف و صداهای متفاوت از زبان مادری‌شان را راحت‌تر از بزرگسالان بشناسند و تلفظ کنند.

آموزش دادن زبان انگلیسی برای کودکان می‌تواند کمی مشکل، زمان بر و گاهی اوقات چالش بر انگیز باشد. قطعا کودکان بهتر از بزرگسالان زبان جدیدی را یاد می‌گیرند اما نیاز است که روش‌های خاصی برای آموزش آن‌ها در پیش گرفته شود. در این مطلب از وبلاگ نیمکت قصد داریم تا درباره یادگیری انگلیسی برای کودکان صحبت کنیم.

حساس‌ترین سن برای شروع یادگیری زبان انگلیسی ۷ تا ۱۲ سال است زیرا ظرفیت و توانایی ذهنی برای یادگیری زبان دوم در بیشترین حد خود قرار دارد. اما کودکان می‌توانند در سنین کمتر نیز شروع به یادگیری کنند. لازم نیست حتما جملات طولانی و سخت را به آن‌ها بیاموزید. بهتر است کلمات ساده و نام اشیایی که کودک به آن‌ها علاقه دارد شروع کنید تا یادگیری را برایش جذاب‌تر کنید.

یادگیری زبان دوم به‌ویژه زبان انگلیسی در سنین پایین مانند سرمایه‌گذاری کردن در آینده فرزندتان است. تحقیقات و موسسات معتبر دنیا نشان می‌دهد که یادگیری زبان انگلیسی کودکان هرچه زودتر آغاز شود بهتر است، پس فرصت را از دست ندهید و هرچه زودتر آن‌ها را آموزش دهید.

انگلیسی برای کودکان

انگلیسی برای کودکان

برای آموزش انگلیسی برای کودکان سعی کنید یک روال معمول داشته باشید. بهتر است جلسات کوتاه و مکرر باشند تا طولانی و کم. برای کودکان بسیار خردسال پانزده دقیقه کافی است و با بزرگتر شدن آن‌ها، تمرکزشان بیشتر شده و در نتیجه می‌توانید به تدریج مدت زمان آموزش را طولانی‌تر کنید. اما به منظور جلب توجه فرزندتان، همچنان آموزش‌ها را کوتاه و متنوع نگه دارید.

سعی کنید هر روز فعالیت‌های خاصی را در زمان مشخص انجام دهید. کودکان وقتی می‌دانند، چه کاری را قرار است انجام دهند، احساس راحتی و اطمینان بیشتری می‌کنند. به عنوان مثال، هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید، یا قبل از خواب یک کتاب داستان انگلیسی با کودکتان بخوانید و تقویت زبان انگلیسی با داستان را پیش ببرید.

اگر در خانه فضا دارید، گوشه‌ای را به آموزش زبان انگلیسی به کودکان اختصاص دهید، به عنوان مثال کتاب‌ها، بازی‌ها، وسایل کمک آموزشی و ویدیوهای آموزشی را در آنجا قرار دهید. تکرار ضروری است. کودکان اغلب باید بارها و بارها کلمات و عبارات را بشنوند، تا بتوانند خودشان آن را بیان کنند.

نتیجه‌گیری

به کارگیری روش‌های خلاقانه، تمرکز و یادگیری کودکان را افزایش می‌دهد، چرا که تحقیقات دانشمندان نشان داده است که استفاده از روش‌هایی که حواس پنج‌گانه کودکان را درگیر کند، سطح یادگیری را بالاتر برده و در نتیجه اطلاعات جدید سریع‌‌تر به حافظه بلند مدت آن‌ها منتقل می‌شود. سعی کنید یادگیری انگلیسی برای کودکان را ساده و سرگرم‌کننده در نظر بگیرید تا کودک از آن لذت ببرد. همچنین می‌توانید از آموزش‌های اساتید زبان کمک بگیرید. در صورتی که مایل هستید تا زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و زیر نظر اساتید حرفه‌ای به کودک‌تان بیاموزید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت جلسات اول به صورت آزمایشی و رایگان در نظر گرفته شده‌اند و کودکان و بزرگسالان می‌توانند زیر نظر اساتید مجرب نیمکت به خوبی زبان مورد علاقه‌شان را بیاموزند.