هنر خوب شنیدن در هنگام یادگیری یک زبان جدید می‌تواند شما را در روند آموزش یاری داده و سرعت آموختن شما را افزایش دهد. مهارت گوش دادن یا لیسنینگ از مهم‌ترین مهارت‌های یادگیری زبان انگلیسی است. به همین دلیل هنگام آموختن این زبان، گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی توصیه می‌شود. در این مطلب قصد داریم تا درباره یادگیری انگلیسی با موسیقی صحبت کنیم.

زبان انگلیسی یک زبان جهانی است و همین مسئله باعث می‌شود تا نیاز به آموختن این زبان در دنیای امروز امری حیاتی طلقی شود. افراد به دلایل گوناگونی نظیر ارتباط با دنیا، دسترسی به منابع اینترنی، تحصیا در کشورهای خارجی و حتی برای سرگرمی به سراغ یادگیری زبان انگلیسی می‌روند. در این مطلب از وبلاگ نیمکت می‌خواهیم ببینیم آیا یادگیری انگلیسی با موسیقی امکان‌پذیر است؟

شاید گوش دادن را بتوان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای یادگیری دانست. هنگامی که به خوبی به یک رادیو، پادکست و یا موسیقی گوش کنید، می‌توانید به تلفظ درست کلمات پی ببرید. در این بین گوش دادن به موسیقی انگلیسی بسیار پرطرفدار است زیرا معمولا برای افراد جذابیت بیشتری دارد. چه در خانه و هنگام انجام کارهای مختلف و یا در ماشین، اتوبوس یا مترو گوش دادن به موسیقی همیشه در دسترس افراد است. گوش دادن به موسیقی و آهنگ‌هایی با متن انگلیسی تاثیر شگفت انگیزی بر روی مهارت‌های زبان افراد خواهد داشت.

هر فرد می‌تواند با استفاده از گوشی تلفن همراه و یا اینترنت به انواع موسیقی و آهنگ انگلیسی در سبک‌های گوناگون دست یابد. در بین صدها سبک مختلف قطعا سبکی وجود دارد که شما به آن علاقه بیشتری دارید. در این حالت جذابیت یادگیری انگلیسی با موسیقی برای شما چندین برابر می‌شود. هنگامی که چیزی را دوس دارید ناخودآگاه به آن بیشتر توجه می‌کنید. پس انتخاب آهنگ مورد علاقه‌تان می‌تواند به شما در بهتر آموختن کمک کند.

یادگیری انگلیسی با موسیقی

شما می‌توانید در هر جایی به آهنگ مورد علاقه‌تان گوش دهید و به تلفظ کلمات توجه کنید. با کمک خوب گوش دادن سعی کنید کلمات را درک کرده و یا معانی آن‌ها را حدس بزنید و حتی با نوع جمله‌سازی در آهنگ آشنا شوید. امروزه می‌توان متن یا همان Lyrics تمامی آهنگ‌ها را در اینترنت به آسانی پیدا کرد. اگر آهنگی توجه‌تان را جلب کرده است، با جستجوی متن آن در اینترنت سعی کنید همزمان با گوش دادن به آهنگ، متن آن را نیز بخوانید. سعی کنید کلمات را همان گونه که می‌شنوید تلفظ کنید. با تمرین و تکرار می‌توانید تلفظ کلمات را دقیقا مشابه خواننده مورد علاقه‌تان بیاموزید.

هنگامی که یک بار متن آهنگی را مطالعه کنید، پس از آن تنها گوش دادن به آهنگ می‌تواند شما را یاد متنی که قبلا خوانده‌اید بیاندازد. به این صورت شما در واقع با هر بار گوش دادن به آهنگ‌های مورد علاقه‌تان، مهارت انگلیسی خود را نیز تقویت می‌کنید. جالب نیست؟

گوش دادن به موسیقی همیشه کاری آرامش‌بخش است. همچنین با توجه به سبک و احساسات موجود در آهنگ‌ها ممکن است باعث شادی، آرامش، انرژی و حتی ایجاد انگیزه در افراد شود. یادگیری انگلیسی با موسیقی راهی است که بسیاری از افراد از آن نتیجه گرفته‌اند. حتی برخی افراد بدون اینکه به کلاس زبان بروند توانسته‌اند مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب خواندیم که چگونه با گوش دادن به آهنگ‌های مورد علاقه‌مان می‌توانیم همزمان زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم. یادگیری انگلیسی با موسیقی قطعا امکان‌پذیر است و استفاده از این روش در کنار سایر روش‌های یادگیری زبان می‌تواند سرعت شما را در یادگیری افزایش دهد. در صورتی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی زیر نظر اساتید حرفه‌ای هستید می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس‌های آموزشی نیمکت نه تنها مهارت لیسنینگ بلکه تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی از جمله گرامر و نوشتار را نیز می‌آموزید. اساتید زبان نیمکت برای شما عزیزان جلسات آزمایشی رایگان در نظر گرفته‌اند تا به آسانی بتوانید به کلاس‌ها دسترسی داشته و این زبان شیرین را ساده‌تر بیاموزید.