انگلیسی یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین زبان‌های جهان است. بسیاری از کشورها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و رسانه‌ها از این زبان برای ارتباط و انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند برای هر کسی از جمله ایرانی‌ها، مزایای فراوانی داشته باشد. در این مقاله در وبلاگ نیمکت به برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

 

امکان دسترسی به منابع دسته اول با کمک زبان انگلیسی

زبان انگلیسی زبان علم و دانش است. بسیاری از منابع علمی، تخصصی، آموزشی و تحقیقاتی به زبان انگلیسی نوشته یا ترجمه شده‌اند. با چشم‌پوشی از زبان انگلیسی، شما خود را از دسترسی به منابع دسته اول محروم می‌کنید. با چالش روبرو شدن با زبان جدید، شما نه تنها دایره لغات خود را گسترش می‌دهید، بلکه تفکر خود را هم تقویت می‌کنید.

 

موقعیت‌های شغلی مرتبط با زبان انگلیسی

تسلط به هر زبانی از جمله انگلیسی به خودی خود موجب ایجاد موقعیت‌های شغلی جدیدی برای‌تان می‌شود. با یادگیری و تسلط به این زبان می‌توانید به عنوان مدرس، مترجم، تور لیدر، کارمند سفارت و… مشغول به کار شوید. امروزه زبان انگلیسی اصلی‌ترین و مهم‌ترین زبانی است که همواره موقعیت‌های شغلی گسترده‌ای در سراسر جهان برای آن وجود دارد.

 

لذت بردن از هزاران فیلم، موسیقی و بازی زبان اصلی

انگلیسی زبان هنر و سرگرمی است. بسیاری از فیلم‌ها، موسیقی‌ها و بازی‌های محبوب و معروف دنیا به زبان انگلیسی ساخته شده‌اند یا دارای زیرنویس یا دوبله انگلیسی هستند. با یادگیری زبان انگلیسی، شما می‌توانید از این آثار به زبان اصلی لذت ببرید و نکات ریز و جذاب آن‌ها را درک کنید. همچنین، شما می‌توانید با دوستان خود در مورد این آثار بحث کنید و نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

 

دسترسی به اخبار دست اول با انگلیسی

زبان انگلیسی زبان خبر و رسانه است. بسیاری از رویدادها، تحولات و پدیده‌های جهان، ابتدا به زبان انگلیسی گزارش شده یا تحلیل می‌شوند. با یادگیری زبان انگلیسی، شما می‌توانید به منابع خبری معتبر و بروز دسترسی پیدا کنید و اخبار دست اول را بدون واسطه دریافت کنید. همچنین، شما می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های مختلف را شنیده و قضاوت خود را بر اساس منابع موثق بسازید.

 

امکان مهاجرت بهتر با دانستن زبان انگلیسی

بسیاری از کشورهای پیشرفته و دوست‌داشتنی دنیا، مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، نیوزلند و برخی کشورهای اروپایی، زبان رسمی خود را انگلیسی می‌دانند. برای مهاجرت به این کشورها، یکی از شرایط لازم تسلط به انگلیسی است. هر چه مهارت زبان شما بالاتر باشد، شانس پذیرفته شدن شما هم بالاتر خواهد بود. علاوه بر این، با یادگیری این زبان می‌توانید در کشور مقصد خود به راحتی با دیگران صحبت کنید، منابع مورد نظر خود را پیدا کنید و فرهنگ و سبک زندگی جدید را بشناسید.

همچنین در بسیاری دیگر از کشورها انگلیسی زبان دوم بوده و اغلب مردم به این زبان تسلط دارند. با یادگیری انگلیسی در عمل امکان تحصیل و یا اشتغال در اغلب کشورهای جهان برایتان مهیا خواهد شد.

 

نتیجه‌گیری

انگلیسی یک زبان جهانی و بین‌المللی است که در بسیاری از زمینه‌های زندگی مورد نیاز و استفاده قرار می‌گیرد. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند برای هر فرد، به خصوص ایرانی‌ها، فرصت‌ها و امکانات بسیاری را فراهم کند. با یادگیری این زبان، شما می‌توانید به کشورهای دلخواه خود مهاجرت و سفر کرده، به منابع علمی و هنری دسته اول دسترسی یافته، از آثار سرگرم‌کننده زبان اصلی لذت ببرید و اخبار دست اول را دریافت کنید. پس بهتره که از امروز شروع کنید و انگلیسی را یاد بگیرید!

اگر مثل اغلب ما امکان دسترسی به اساتید درجه یک زبان انگلیسی را ندارید و یا فرصت نمی‌کنید تا در کلاس‌ها و دوره‌های حضوری شرکت کنید همین الان می‌توانید در قسمت «جستجوی اساتید نیمکت» مدرس دلخواهد خود را انتخاب کرده و جلسه اول را به طور رایگان مهمان نیمکت باشید.