یادگیری زبان دوم به ویژه زبان انگلیسی یکی از مهمترین مهارت‌هایی است است که در زندگی امروز کاربردهای فراوانی خواهد داشت. شما با کمک یادگیری یک زبان جدید می‌توانید موقعیت‌های تحصیلی و شغلی بیشتری برای خود ایجاد کنید. یادگیری هر زبان نیازمند تکنیک‌های و آموزش‌هایی است که در نهایت باعث می‌شود شما به خوبی آن زبان را بیاموزید. اما هنگام یادگیری یک زبان جدید همه چیز به تکنیک وابسته نیست و در برخی موارد نیاز است مهارت‌های فردی خود را بهبود ببخشید.

روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد که با دنبال کردن آن‌ها و می‌توانید به خوبی زبان مورد نظر خود را بیاموزید. روش‌های نظیر مطالعه، استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، شرکت در کلاس‌های خصوصی و یا آنلاین و بسیاری روش‌های دیگر. در این میان برخی مهارت‌های فردی وجود دارند که ربطی به تکنیک ندارند اما با تقویت کردن آن‌ها قادر خواهید بود تا سرعت یادگیری را در خود افزایش دهید. در این مطلب از وبلاگ نیمکت شما را با این مهارت‌های فردی آشنا می‌کنیم.

یادگیری مداوم و پیوسته

برای اینکه آموخته‌های خود را به آسانی فراموش نکنید لازم است همواره به یادگیری بپردازید. رها کردن فرآیند یادگیری حتی به مدت کوتاه باعث فراموش کردن بسیاری از مطالبی که یاد گرفته‌اید خواهد شد. به یاد داشته باشید که رها کردن فرآیند یادگیری، ضربه بزرگی به روال یادگیری وارد می‌کند و تلاش شما در راستای آموختن زبان را بر باد می‌دهد. به این ترتیب سعی کنید که حتی در روزهای پرمشغله، چند دقیقه‌ای را به یادگیری اختصاص دهید تا نکاتی که با تلاش یاد گرفته‌اید را به راحتی از خاطر نبرید.

صحبت کردن با خود

ما بارها درباره این موضوع تاکید کرده‌ایم. صحبت با خود یکی از ساده‌ترین روش‌های یادگیری زبان است. متن‌های کوتاه را بخوانید و آن‌ها را به طور خلاصه برای خود تعریف کنید. همچنین می‌توانید یک داستا‌ن کوتاه را با صدای بلند بخوانید تا همزمان دو حس شنوایی و بینایی را در یادگیری دخیل کنید. روزانه هر جا که وقت اضافی در دسترس دارید با خودتان به زبان مورد نظر صحبت کنید و یا اتفاقات روزمره‌تان را در ذهن‌تان برای خودتان تعریف کنید.

مهارت‌های فردی برای یادگیری زبان

مهارت‌های فردی برای یادگیری زبان

رفتن به مکان‌های خاص و مکالمه با زبان خاص

امروزه کافه‌های مختلفی در نقاط مختلف تاسیس شده‌اند که دارای تم و زبان خاص هستند. برای مثال کافه‌هایی که تنها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. شما با رفتن به چنین مکانی، خود به خود برای مکالمه به زبانی دیگر آماده می‌شوید. در این کافه‌ها از پیش‌خدمت تا صندوق‌دار همگی به انگلیسی صحبت می‌کنند که فرصت خوبی برای زبان‌آموزان فراهم می‌کنند. همچنین علاوه بر کافه‌ها، گاهی همایش‌هایی نیز برگزار می‌شوند که با شرکت در آن‌ها می‌توانید در محیطی قرار بگیرید که همه به زبانی دیگر سخن می‌گویند که موجب می‌شود شما نیز برای مکالمه و یادگیری بیشتر تلاش کنید. در این مکان‌ها، افراد احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت و بدون داشتن دغدغه اشتباه کردن، تلاش می‌کنند منظور خود را انتقال دهند. فراموش نکنید که بودن در هر محیطی باعث می‌شود شما به آن محیط و نوع مکالمه و رفتار در آن عادت کنید و آموختن زبان برایتان آسان‌تر شود.

لذت بردن از یادگیری

لذت بردن از فرآیند یادگیری، در هر موضوعی نتیجه را چندین برابر بهتر می‌کند. در طی سال‌های تحصیل، ممکن است یادگیری زبان‌های جدید به عنوان درس برای برخی زبان‌آموزان سخت به نظر برسد. اما اگر به یادگیری زبان به چشم مهارتی نگاه کنید که برقراری ارتباط را ساده‌تر می‌کند، از یادگیری آن لذت خواهید برد. در صورتی که زبان مورد نظر برای‌تان فرقی ندارد، زبانی را برای یادگری انتخاب کنید که برای شما جذاب است و از شنیدن و خواندن آن لذت می‌برید. در این حالت سرعت یادگیری شما بسیار بیشتر می‌شود زیرا خودتان با علاقه فرآیند آموزش را دنبال خواهید کرد.

نتیجه‌گیری

یادگیری یک مهارت جدید همواره نیاز به پشتکار و تمرین و تکرار دارد. هنگامی که به آموختن زبانی جدید می‌پردازید می‌توانید به کمک مهارت‌های فردی خود آن را بهتر و سریع‌تر بیاموزید. سعی کنید از آموختن لذت ببرید و هنگام نیاز بیشتر به تمرین بپردازید. برای تقویت مکالمه خود به مکان‌هایی بروید که به زبانی خاص صحبت می‌کنند و یا به صورت آنلاین با افرادی که به آن زبان سخن می‌کنند ارتباط برقرار کنید. در صورتی که مایل هستید زبانی جدید را زیر نظر اساتید حرفه‌ای بیاموزید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت بسیاری از زبان‌های رایج دنیا توسط اساتید مجرب نیمکت آموزش داده می‌شود. در نیمکت جلسات زبان آزمایشی و رایگان برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است تا به راحتی استاد مورد نظرتان را انتخاب کرده و به یادگیری بپردازید.