زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های پیچیده برای یادگیری شناخته می‌شود زیرا دارای تلفظ‌های سخت و یک الفبای جدید است. برای بسیاری افراد زبان که زبان انگلیسی را در گذشته آموخته‌اند، یادگیری آلمانی ممکن است آسان‌تر باشد. به دلیل اینکه امروزه بسیاری از زبان‌آموزان در مدرسه تا حدی زبان انگلیسی را آموخته‌اند تصمیم گرفتیم تا با مقایسه زبان آلمانی و انگلیسی شما را برای یادگیری بهتر این زبان‌ها آماده کنیم.

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند چالش برانگیز باشد. برای آموختن یک زبان جدید باید وقت نسبتاً زیادی بگذارید و در دنیای امروزه که اکثر مردم پر مشغله هستند گذاشتن چنین وقتی کار دشواری به نظر می‌رسد. زبان آلمانی پر از ضمیر و واژگان خاص و تلفظ‌های نسبتاً سخت است و به خاطر سپردن همه این موارد کار ساده‌ای نیست. اما اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید یادگیری زبان آلمانی برای شما آسان می‌شود. در این مطلب از وبلاگ نیمکت به مقایسه زبان آلمانی با انگلیسی می‌پردازیم.

تفاوت الفبا در آلمانی و انگلیسی

زبان انگلیسی از الفبای ساده‌تری نسبت به زبان آلمانی دارد. البته تعداد حروف الفبای آلمانی با انگلیسی مشابه است و هر دو دارای ۲۶ حرف هستند. انگلیسی دارای ۲۱ حرف صامت و ۵ حرف مصوت است. اما الفبای زبان آلمانی به جز حروف اصلی چهار حرف فرعی نیز دارد. این حروف عبارتند ازä, ö, ü  و ß. نوشتن هر دو الفبا تقریبا ساده است و بر خلاف الفباهای پیچیده چینی و ژاپنی، آموختن آن نیاز به زمان زیادی ندارد.

استثنائات در هر دو زبان

زبان آلمانی بر خلاف تصور در برخی موارد از انگلیسی آسان‌تر است. استثنائات در زبان آلمانی بسیار کمتر از انگلیسی است و همین موضوع باعث شده است که این بخش در زبان آلمانی برای زبان‌آموزان شیرین‌تر باشد. این استثنائات باعث می‌شوند تا روند یادگیری زبان آلمانی در این بخش نسبت به زبان انگلیسی سریع‌تر پیش برود.

مقایسه زبان آلمانی با انگلیسی

مقایسه زبان آلمانی با انگلیسی

موقعیت اسامی

یکی از تفاوت‌های جالب در این دو زبان این است که اسامی در زبان انگلیسی در هر کجای جمله که قرار بگیرند ماهیت خود را از دست نمی‌دهند. اما این مورد در زبان آلمانی متفاوت است و اسامی در موقعیت‌های متفاوت، ماهیت‌های مختلفی را به خود می‌گیرند.

جاذبه املای کلمات

در زبان آلمانی قوائد و قوانینی وجود دارد که باعث می شود که شما با شناخت آن‌ها بتوانید املای درست کلمات را به راحتی حدس بزنید که این موضوع در جایگاه خود بسیار کارآمد است. در واقع شما با شناخت این قوانین به راحتی می‌توانید قدرت نوشتارتان را در زبان آلمانی تقویت نموده و به خوبی از عهده نوشتن نامه، مکاتبات اداری و سایر موارد برآیید.

صداشناسی در هر دو زبان

در زبان انگلیسی تعدادی از حروف در کنار هم صداهای متفاوتی را می‌دهند اما این باعث نمی‌شود که در زبان آلمانی نیز این صداها وجود داشته باشند. در واقع در برخی مواقع اصلا این حروف در لغات زبان آلمانی در کنار هم قرار نمی‌گیرند. مانند دو حرف t و h که در زبان آلمانی در هیچ موقعیتی در کنار هم قرار نمی‌گیرند و شما نمی‌توانید هیچ کلمه‌ای را با شروع این دو حرف در این زبان بیابید.

قائده‌ها در اسامی جمع هر دو زبان

در مقایسه زبان آلمانی با انگلیسی متوجه می‌شوید که اگرچه انگلیسی برای اسامی جمع قائده‌های خاصی را دارد در حالی که زبان آلمانی این‌گونه نیست. شما می‌توانید با فراگیری قواعد اسامی جمع در سطوح اولیه آموزش زبان انگلیسی به تمامی آن‌ها دست یابید، اما اسامی جمع در زبان آلمانی قائده خاصی ندارند و شما تنها با یادگیری و مرور مکرر است که می‌توانید به آن‌ها پی ببرید. این موضوع در جنسیت اسامی در زبان آلمانی نیز حاکم است و شاید سخت باشد که در ابتدا جنسیت همه اسامی در زبان آلمانی را فرا بگیرید اما به مرور و با مطالعه و تمرین بیشتر می‌توانید به این مورد دست یافته و خودتان را برای یادگیری بهتر آماده سازید.

نتیجه‌گیری

زبان آلمانی ممکن است در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد اما با مقایسه آن با زبان انگلیسی متوجه می‌شوید که در برخی موارد حتی از آن راحت‌تر است. فقط لازم است تا شروع به یادگیری کنید و قواعد زبان آلمانی را به خوبی بیاموزید و با روش‌های نوشتاری آن آشنا شوید. در صورتی که مایل به یادگیری آلمانی زیر نظر اساتید حرفه‌ای هستید می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس‌های آموزشی نیمکت تمامی مهارت‌های لازم برای آموختن یک زبان جدید از جمله گرامر و نوشتار را به خوبی خواهید آموخت. اساتید زبان نیمکت برای شما عزیزان جلسات آزمایشی رایگان در نظر گرفته‌اند تا دسترسی به این کلاس‌های آنلاین برای شما ساده‌تر شود و بتوانید راحت‌تر به یادگیری بپردازید.