یکی از راه‌های بهتر شدن در زبان انگلیسی خواندن کتاب داستان مناسب با سطح زبان است که موجب می‌شود لغات بیشتری را بیاموزید. هنگامی که در سطوح اولیه یادگیری زبان هستید هر تمرینی مانند خواندن و نوشتن می‌تواند تاثیر زیادی روی یادگیری شما بگذارد. به همین دلیل همواره خواندن کتا‌ب‌هایی که با سطح شما هماهنگ است می‌تواند به پیشرفت شما کمک کند.

خواندن کتاب داستان همواره کاری سرگرم‌کننده است. حال اگر این کتاب‌ها را به زبان انگلیی بخوانید، با یک تیر دو نشان زده‌اید. زیرا علاوه بر لذت بردن از یک داستان زیبا، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت می‌کنید. کتاب‌ها می توانند از سطح مبتدی تا پیشرفته طبقه‌بندی شوند. در این مطلب از وبلاگ نیمکت ما به شما چهار کتاب داستان برای سطح مبتدی پیشنهاد می‌کنیم که هم داستان‌های نوستالژی و زیبایی را برای شما یادآوری می‌کنند و هم به شما در آموختن زبان کمک می‌کنند.

Jack and the Beanstalk

بسیاری از ما داستان این کتاب را با نام جک و لوبیای سحر آمیز می‌شناسیم. پسری به نام جک از دوشیدن شیر گاوشان خسته شده است. بنابراین تصمیم می‌گیرد که در بازار آن را بفروشد. در راه بازار دست‌فروشی وی را می‌بیند و جک را متقاعد می‌کند که گاو را به تعدادی لوبیای جادویی بفروشد و…

سطح این کتاب ساده است و لغات و گرامر ساده آن مناسب زبان آموزان سطح مبتدی است. این کتاب جالب و خواندنی اثر کورالین بردشاو است و مخاطبین اصلی آن کودکان هستند که البته عده زیادی از بزرگسالان نیز به داستان جذاب لوبیای سحرآمیز علاقه دارند و می‌توانند از خواندن آن لذت ببرند. فراموش نکنید که هدف شما یادگیری زبان در کنار لذت بردن است. پس نگران رده سنی نباشید، کتاب‌های کودکان گاهی حتی می‌توانند آموزنده‌تر باشند.

کتاب داستان جک و لوبیای سحر آمیز برای سطح مبتدی

کتاب داستان جک و لوبیای سحر آمیز برای سطح مبتدی

The little women

کتاب زنان کوچک یکی از معروف‌ترین داستان‌ها را دارد و از روی آن انیمیشن و فیلم‌های مختلفی ساخته شده است. این کتاب مناسب دختران نوجوانی است که سطح مبتدی هستند. متن کتاب زنان کوچک نسبتا رسمی است پس می‌توانید گرامر را خیلی دقیق از میان جملات یاد بگیرید. لغات کتاب هم کاربردی است و فهمیدن عبارت‌ها از میان جمله‌ها کار نسبتا آسانی است. همچنین کتاب زنان کوچک حال و هوایی گرم دارد و در نتیجه خواندنش اصلا خسته‌کننده نیست.

A Little Princess

این کتاب اثر فرنسیس هاجسن برنت، داستان تنهایی دختری به نام سارا است که مادرش را از دست داده و پدرش برای کاری به اجبار از او دور است و در حادثه‌ای خبر فوت پدرش نیز به او می‌رسد و این خبر زندگی شاهزاده کوچک را دستخوش اتفاقاتی عجیب می‌کند… این کتاب مناسب سطح مبتدی است و مانند هر داستان انگلیسی باعث تقویت دایره لغات و مهارت ریدینگ در زبان آموزان می‌شود‌. همچنین این کتاب مانند برخی از کتاب‌های آموزش زبان دارای فایل صوتی است که باعث تقویت و ارتقای مهارت شنیداری زبان آموزان نیز می‌شود. کتاب پرنسس کوچک مناسب تمامی رده‌های سنی است که سطح مبتدی را می‌گذرانند.

معرفی کتاب داستان برای سطح مبتدی

معرفی کتاب داستان برای سطح مبتدی

Three Billy Goats

این کتاب داستانی است درباره سه بز که می‌خواهند از روی یک پل عبور کرده و به سوی دیگر رودخانه بروند تا علف بخورند. اما مشکل اینجاست که زیر این پل، یک هیولای گرسنه زندگی می‌کند. داستان این کتاب سرشار از جذابیت و هیجان است که این خود باعث می‌شود کودکان و نوجوانان با آن مانند کتاب‌های درسی برخورد نکنند و داستان را به عنوان یک تفریح و سرگرمی تا آخر بخوانند. این کتاب داستان کمک می‌کند تا در مهارت خواندن پیشرفت کنید. همچنین به دلیل اینکه تمامی کلمات در جملات بسیار کوتاه و ساده هستند، کودکان و نوجوانان می‌توانند آن‌ها را سریع بیاموزند. به همین دلیل برای افرادی که در سطح مبتدی هستند و به تازگی یادگیری انگلیسی را شروع کرده‌اند مناسب است.

نتیجه‌گیری

خواندن کتاب یکی از راه‌های ساده برای تقویت زبان است. کتاب داستان انگلیسی را همانند یک کتاب داستان فارسی بخوانید. یعنی سعی نکنید در حین خواندن داستان، معنای تک تک کلمات آن را به صورت جداگانه در ذهن خود بیابید. همچنین با رسیدن به یک کلمه، عبارت یا جمله‌ای که معنای آن را نمی‌دانید، خواندن داستان را متوقف نکنید. تلاش کنید تا داستان انگلیسی را از طریق محتوای متن تا انتها درک کنید نه از معنای تک تک کلمات. در صورتی که مایل هستید تا زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و زیر نظر اساتید حرفه‌ای بیاموزید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت جلسات اول به صورت آزمایشی و رایگان در نظر گرفته شده‌اند و زبان‌آموزان می‌توانند زیر نظر اساتید مجرب نیمکت به خوبی زبان مورد علاقه‌شان را بیاموزند.