شنیدن صدای خود هنگام یادگیری یک زبان جدید، می‌تواند به بهبود تلفظ کمک کند. مطالعه انگلیسی با صدای بلند باعث می‌شود که تفاوت تلفظ‌ها را درک کرده، اشتباهات خود را به وضوح بشنوید و برای رفع آن‌ها تلاش کنید. هنگامی که صدای صحبت کردن خود را می‌شنوید به راحتی می‌توانید بخش‌هایی را که به نظرتان به خوبی تلفظ نشده، تشخیص داده و تلاش کنید تا آن‌ها را بهتر کنید.

مطالعه انگلیسی با صدای بلند می‌تواند یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. این روش می‌تواند مهارت اسپیکینگ را در شما تقویت کند. به کمک این روش شما می‌توانید با تمرین و تکرار کلمات با صدای بلند به یادگیری دقیق‌تر کلمات بپردازید. همچنین این روش باعث می‌شود با تلفظ صدها لغت جدید آشنا شده و از آن‌ها در مکالمات روزانه استفاده کنید. در این مطلب از وبلاگ نیمکت شما را با چند روش ساده برای مطالعه انگلیسی به کمک تلفظ با صدای بلند آشنا می‌کنیم.

مطالعه انگلیسی به کمک خواندن کتاب با صدای بلند

مطالعه انگلیسی به کمک خواندن کتاب با صدای بلند

کتاب خواندن با صدای بلند

مطالعه کتاب‌های انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت زبان و بالا بردن دامنه لغات شما است. هنگامی که شما یک متن را مطالعه می‌کنید با لغات جدیدی آشنا می شوید که شما را وادار می‌کند تا به دیکشنری نگاه کنید و نه تنها معنی آن را متوجه شوید بلکه مثال‌های بیشتری از آن را در جملات مشاهده کنید. برای یادگیری صحیح تلفظ کلمات می‌توانید از دیکشنری‌های آنلاین که دارای تلفظ صوتی هستند استفاده کنید و سعی کنید کلمات را همان گونه که می‌شنوید تلفظ کنید. این روش کمک می‌کند تا در زمینه تلفظ و مکالمه حرفه‌ای شوید.

آواز خواندن با صدای بلند

بسیاری از زبان آموزان عاشق گوش کردن به موسیقی هستند. حتی شاید موزیک‌های زبان انگلیسی دلیل اصلی آن‌ها برای یادگیری این زبان باشد. تکرار متن آهنگ‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی و همچنین تمرین آن است. شما می‌توانید با پیدا کردن متن آهنگ مورد علاقه‌تان در اینترنت، به همراه آهنگ بخوانید، به طوری که صدای خودتان را هنگام تلفظ بشنوید. در این حالت آهنگ برای شما به یک رفرنس عالی در زمینه تلفظ تبدیل می‌شود. با گوش دادن به آهنگ‌ها و خواندن با آن‌ها هم در زمینه تلفظ و هم یادگیری کلمات جدید پیشرفت خواهید کرد.

مطالعه زبان به کمک گوش دادن به موسیقی

مطالعه زبان به کمک گوش دادن موسیقی

ضبط کردن صدای خود

یکی دیگر از راه‌هایی که می ةواند به شما در شنیدن صدایتان کمک کند، ضبط کردن صدا است. هنگامی که با صدای بلند کتاب می‌خوانید و یا با خودتان صحبت می‌کنید و یا حتی آواز می‌خوانید، می‌توانید صدایتان را ضبط کنید. سپس با گوش دادن به صدا با شیوه تلفظ خودتان آشنا شوید و برای بهتر شدن آن تلاش کنید. لازم نیست همیشه صدای خودتان را ضبط کنید ولی انجام این تمرین به تقویت تلفظ هنگام مطالعه انگلیسی کمک می‌کند.

ضبط کردن صدای خودتان باعث می‌شود با اشتباهات خودتان آشنا شوید و تلاش کنید آن‌ها را برطرف کنید. همچنین این روش کمک می‌کند تا به آسانی میزان پیشرفت خودتان را در زمینه یادگیری مشاهده کنید. کافی است بعد از چندین ماه به صداهای ضبط شده خودتان گوش کنید تا متوجه شوید که چقدر در این زمینه پیشرفت کرده‌اید.

نتیجه‌گیری

خواندن متن‌ها، آهنگ‌ها و به طور کلی هر چیزی با صدای بلند می‌تواند موجب شود تا تلفظ بهتر کلات در زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید. این روش همواره توسط اساتید زبان توصیه می‌شود و باعث می‌شود تا راحت‌تر به اشتباهات خود پی برده و آن‌ها را اصلاح کنید. با امتحان کردن این روش می‌توانید قدرت تلفظ خود را در هنگام مکالمات مختلف افزایش دهید. در صورتی که مایل هستید که زبان انگلیسی را به صورت کاملا حرفه‌ای بیاموزید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها زیر نظر اساتید مجرب نیمکت آموزش داده می‌شود. همچنین جلسات اول به صورت آزمایشی و رایگان در نظر گرفته شده‌اند تا یادگیری این زبان را برای شما عزیزان شیرین‌تر کنند.