زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ممکن است به اندازه زبان مادری برای شما آسان نباشد. برای اینکه یادگیری این زبان را برای خود آسان‌تر و شیرین‌تر کنید بهتر است روش‌های تقویت مکالمه را بیاموزید. توانایی صحبت کردن یکی از مهمترین مهارت‌ها هنگام آموختن زبان انگلیسی است. هنگامی که شما قادر باشید با یک انگلیسی زبان به خوبی مکالمه کنید، می‌توانید مطمئن باشید که مسیر آموزش‌تان را به درستی طی کرده‌اید.

خواندن و نوشتن و حتی گوش دادن به زبان انگلیسی همواره به راحتی امکان‌پذیر است. اما اگر به فکر تقویت مکالمه هستید، باید برای آن بیشتر تلاش کرده و سعی کنید از هر فرصتی برای بهبود مکالمه خود استفاده کنید. صحبت کردن به انگلیسی نیاز به اعتماد به نفس و انگیزه دارد. کافی است یاد بگیرید که موقعیت‌های مختلف چگونه به مکالمه بپردازید. در این مطلب از وبلاگ نیمکت قصد داریم تا روش‌های تقویت مکالمه را ارائه دهیم.

گوش کنید و تکرار کنید.

یکی از آسان‌ترین راه‌های بهبود مکالمه این است که از منابع مختلف برای گوش دادن استفاده کنید. برای مثال هنگامی که سریال مورد علاقه‌تان را به انگلیسی تماشا می‌کنید، سعی کنید به تلفظ دقیق عبارات و کلمات گوش داده و سپس به همان صورت که آن را شنیده‌اید تکرار کنید. این روش کمک می‌کند تا با تکرار کردن عبارات آن‌ها را به خوبی به ذهن سپرده و کم کم مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید. همانطور که اشاره کردیم این روش بسیار راحت و در دسترس است و در صورتی که از سریال یا فیلم مورد علاقه‌تان استفاده می‌کنید برایتان لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

روش‌های تقویت مکالمه انگلیسی

داستانی را به انگلیسی برگردانید.

اگر شما به یادگیری زبان انگلیسی علاقمند باشید، می‌توانید با روش‌های جالبی به تقویت مکالمه بپردازید. کتاب مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و سعی کنید داستان آن را به انگلیسی بازگردانید. نیازی نیست که تمام داستان را مو به مو تبدیل کنید. حتی لازم نیست که آن را بنویسید. می‌توانید در ذهن خود داستان را به صورت خلاصه و به انگلیسی برای خودتان تعریف کنید. در چنین حالتی لازم نیست که تک تک عبارات را عینا ترجمه کنید. سعی کنید با همان دایره لغاتی که در حال حاضر یاد گرفته‌اید به صورت ساده شده داستان را بیان کنید. تصور کنید که می‌خواهید این داستان را برای دوست‌تان که انگلیسی زبان است تعریف کنید. در این حالت آموختن انگلیسی برای شما راحت‌تر و دوست داشتنی‌تر می‌شود.

اعتماد به نفس داشته باشید.

نداشتن اعتماد به نفس را می‌توان مهم‌ترین مانع برای زبان‌آموزان در مکالمه به شمار آورد. وقتی زبان‌آموزان توانایی‌های خود را به حد کافی باور نداشته باشند، تلاشی در راستای بهبود توانایی‌های خود نخواهند کرد. هر آنچه را که از قبل آموخته‌اید با صدای رسا و با اعتماد به نفس بیان کنید. هنگام صحبت کردن از خود مطمئن باشید و کلمات را بریده بریده استفاده نکنید. هیچ اشکالی ندارد اگر کلمه‌ای را اشتباه تلفظ کنید ولی سعی کنید واضح آن را بیان کنید. فراموش نکنید که هنگام مکالمه، مخاطب شما نیز انگلیسی زبان است و منظور شما را متوجه می‌شود، حتی اگر آن را کاملا درست تلفظ نکرده باشید. علاوه بر این هنگام صحبت با افراد انگلیسی زبان می‌تواند به آن ها بگویید که شما کاملا به این زبان مسلط نیستید. در این حالت آن‌ها می‌توانند در یادگیری تلفظ صحیح شما را یاری کنند.

نتیجه‌گیری

هنگام مکالمه به زبان انگلیسی باید تمرکز و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. فراموش نکنید که تمرین و تکرار همواره به یادگیری بهتر کمک می‌کند. سعی کنید روزانه به تمرین بپردازید و تلفظ کلمات و عبارات را به درستی بیاموزید. تنها در این حالت است که قادر خواهید بود تا در مکالمه حرفه‌ای شوید. در صورتی که مایل هستید تا مکالمه به زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و زیر نظر اساتید حرفه‌ای بیاموزید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت علاوه بر مکالمه سایر مهارت‌های انگلیسی و بسیاری از زبان‌های رایج دنیا آموزش داده می‌شود. فراموش نکنید که جلسات اول به صورت آزمایشی و رایگان در نظر گرفته شده‌اند.