یکی از راه‌هایی که همواره برای یادگیری زبان انگلیسی توصیه می‌شود خواندن داستان‌های کوتاه همزمان با آموزش زبان است. اساتید زبان معتقد هستند که خواندن متون کوتاه و ساده در حین یادگیری می‌تواند توانایی شما را در آموختن زبان افزایش دهد. از این رو خواندن کتاب‌هایی که حاوی داستان‌های کوتاه هستند تأثیر به سزایی در یادگیری زبان انگلیسی دارند.

برای اینکه بتوانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم علاوه بر یادگیری تلفظ و توانایی سخن گفتن، به توانایی خواندن و نوشتن نیاز خواهیم داشت. هنگام یادگیری زبان می‌توانیم از منابع صوتی کمک بگیریم و به این ترتیب مهارت گوش دادن و تلفظ کردن را بیاموزیم. اما برای یادگیری کامل انگلیسی مهارت خواندن بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب از وبلاگ نیمکت می‌خواهیم تأثیر خواندن داستان‌های کوتاه به زبان انگلیسی را در آموزش انگلیسی را بیان کنیم.

مهارت خواندن و نوشتن یا همان ریدینگ و رایتینگ از مهم‌ترین مهارت‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. به کمک این مهارت‌ها شما قادر خواهید بود با هر فرد انگلیسی زبانی که کیلومترها از شما فاصله دارد مکاتبه کنید. همچنین قادر خواهید بود به منابع بی‌نهایت اینترنتی به زبان انگلیسی دست یابید.

یکی از راه‌هایی که برای یادگیری زبان و بهبود دامنه واژگان توصیه می‌شود، خواندن داستان‌های کوتاه انگلیسی است. در بسیاری از آموزشگاه‌های زبان در کنار کتاب اصلی که به عنوان مرجع برای آموزش در نظر گرفته می‌شود، کتاب داستان نیز معرفی می‌شود. این داستان‌های کوتاه انگلیسی متناسب با انواع سطوح در نظر گرفته شده‌اند و به همین دلیل از آن‌ها می‌توان به عنوان منبع کمک ‌آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرد.

تأثیر داستان‌های کوتاه در یادگیری زبان انگلیسی

تأثیر داستان‌های کوتاه در یادگیری انگلیسی

به طور کلی تأثیر داستان‌های کوتاه در یادگیری زبان انگلیسی را می‌توان در موارد زیر بیان کرد:

  • آشنایی با اصطلاحات و واژگان مختلف و نحوه استفاده از آن‌ها
  • درک عمیق‌تر و وسیع‌تر
  • افزایش مهارت‌های ارتباطی
  • ایجاد خلاقیت و تصویرسازی
  • افزایش مهارت نویسندگی
  • آشنایی با فرهنگ‌های مختلف
  • افزایش اطلاعات عمومی

معمولا کتاب‌های داستان کوتاه به صورت خلاصه ارائه می‌شوند. خواندن این کتاب‌ها در هر جایی می‌تواند شما را در یادگیری زبان یاری کرده و در عین حال سرگرم کند. این کتاب‌ها به علت کم بودن تعداد صفحات‌شان معمولا زود به پایان می‌رسند به همین دلیل شما می‌توانید آن‌ها را همه جا با خود حمل کنید. برای مثال می‌توانید این کتاب‌ها را با خودت در سفر، اتوبوس، اتاق‌های انتظار و هر جایی دیگری همراه کنید و در هنگام فرصت از آن‌ها برای یادگیری و سرگرمی استفاده کنید. هنگامی که کتاب همه جا در دسترس شما باشد، میزان وقتی که برای آن می‌گذارید نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه بهتر و در زمان کوتاه‌تری می‌توانید زبان انگلیسی را بیاموزید.البته انتخاب کتاب نیز می‌تواند در میزان ترغیب شما به یادگیری مؤثر باشد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند یادگیری زبان با داستان کوتاه انگلیسی به این مفهوم است که هر کتابی که در سطح آ‌ن‌ها بود، تهیه و مطالعه کنند. اما واقعیت این است که برای مطالعه، باید کتابی را انتخاب کنید که موضوع آن برای شما جذاب باشد، در غیر این صورت، انگیزه‌تان را برای خواندن کتاب از دست می‌دهید. توصیه می‌شود با کتاب‌ داستان‌های محبوب و معروف که موضوع آن‌ها برایتان جالب است شروع کنید.

خواندن داستان‌های کوتان به زبان انگلیسی می‌تواند سایر مهارت‌های شما نظیر اعتماد به نفس و پیشرفت در یادگیری را افزایش دهد. هنگامی که در خواندن داستان کوتاه مسلط شدید می‌توانید رفته رفته خواندن رمان انگلیسی را نیز شروع کنید. دلیل اینکه گفته می‌شود ابتدا از داستان کوتاه آغاز کنید این است که معمولا در ابتدای آموزش، خواندن رمان‌های طولانی دشوارتر است و ممکن است برای کسی که تازه می‌خواهد انگلیسی را بیاموزد، جذابیت نداشته باشد. در صورتی که مایل هستید تا انگلیسی را با خواندن کتاب‌های داستان بیاموزید، کمک گرفتن از کتاب داستان کوتاه همواره توصیه می‌شود. در صورتی که مایل هستید تا زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و یا حتی می‌خواهید از صفر یادگیری این زبان را آغاز کنید، می‌توانید همین حالا به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید و زبان انگلیسی را زیر نظر اساتید مجرب نیمکت و به صورت کلاس زبان آنلاین بیاموزید.

فراموش نکنید که در نیمکت جلسه آزمایشی همواره رایگان است.