یادگیری زبان انگلیسی نیز مانند سایر دروس آکادمیک نیازمند مطالعه و تمرین است. برای اینکه بتوانیم زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزیم یادداشت‌برداری نکات مهم هنگام یادگیری بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که در اتفاقات روزانه با مطالب مربوط به آموختن مواجه می‌شویم، می‌توانیم از آن‌ها نوت‌برداری کرده و هنگام نیاز به آن‌ها مراجعه کنیم.

یادداشت‌برداری یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های یادگیری در هر درس آکادمیک است و زمانی که صحبت از یادگیری سریع زبان انگلیسی است اهمیت آن دوچندان می‌شود. در این مطلب از وبلاگ نیمکت درباره اهمیت یادداشت‌برداری هنگام یادگیری زبان و روش‌های آن صحبت می‌کنیم.

وقتی از موضوعات مهم نوت‌برداری می‌کنید مطالب از حافظه کوتاه مدت شما وارد حافظه بلند مدت می‌شود. یک از مزیت‌های یادداشت کردن نکات برای یادگیری زبان این است که در حین این عمل شما باید یک شنونده فعال یا active listener باشید و این شما را ناچار می‌کند که تمام تمرکز خود را به آنچه که تدریس می‌‎شود معطوف کنید. در واقع نوت‌های شما یکی از بهترین منابع برای مطالعه به ویژه در شب امتحان خواهند بود.

 

اهمیت یادداشت‌برداری در یادگیری زبان

اهمیت یادداشت‌برداری در یادگیری زبان

 

استفاده از دفترچه یادداشت و یا استیکی نوت به شما کمک می‌کند که موارد مهم در رابطه با یادگیری را در گوشه‌ای ذخیره کرده و هنگام نیاز به آن‌ها مراجعه کنید و یا در طول روز و زمان‌های استراحت با نگاهی به نوت و دست‌نوشته‌هایتان مواردی را که آموخته‌اید، مرور کنید. این روش کمک می‌کند تا نکات بهتر در ذهن شما نقش بسته و در نهایت بهتر و سریَع‌تر بیاموزید.

برخی از روش‌ها و تکنیک‌های یادداشت‌برداری

  • مطمئن شوید که یادداشت‌های درست و صحیح برمی‌دارید.
  • از نکاتی که استاد روی آن تاکید می‌کند یادداشت بردارید.
  • یادداشت‌های خود را در کلاس با سایرین مقایسه کنید.
  • موقع یادداشت‌برداری در یک مکان مناسب قرار بگیرید به دور از سر و صدا و ترجیحا تنها.
  • نکات را به صورت منظم و سازمان یافته یادداشت کنید.
  • از مخفف‌ها و علامت‌ها برای بالا بردن سرعت استفاده کنید.
  • تا حد ممکن خوش خط و خوانا یادداشت کنید تا بعدا بتوانید از مطالعه آن‌ها لذت ببرید.
  • یادداشت‌های خود را یک بار بعد از کلاس و یک بار قبل از کلاس بعدی مطالعه کنید.
  • سوالاتی را که برایتان پیش می‌آید، بنویسید.

نتیجه‌گیری

هنگام آموختن زبان جدید بسیاری از روش‌های یادگیری مانند مطالعه روزانه و نوشتن یادداشت‌هایی برای مرور، تمرین و تکرار می‌تواند تأثیر بالایی داشته باشد. مراجعه به دست‌نوشته‌های خود در زمان‌های مختلف می‌تواند به بالا رفتن سرعت یادگیری کمک کند. در صورتی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی زیر نظر اساتید حرفه‌ای هستید می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید و از تجربیات اساتید نیمکت بهره‌مند شوید. در کلاس زبان آنلاین نیمکت تمامی زبان‌های رایج دنیا نظیر انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، کره‌ای، ژاپنی و بسیاری از زبان‌های دیگر به شما آموزش داده می‌شود. شما عزیزان می‌توانید با رزرو جلسات آزمایشی رایگان همین حالا یادگیری را آغاز کنید.