یکی از توصیه‌های اساتید برای تقویت مهارت لیسنینگ و یادگیری زبان، گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی است که در سبک‌های مختلف یافت می‌شوند. گوش دادن به تلفظ صحیح کلمات نه تنها باعث بهتر شدن مهارت‌های شما در زمینه لیسنینگ می‌شود بلکه شما را در آموختن تلفظ و اسپیکینگ بهتر، یاری می‌کند.

روش یادگیری زبان به کمک آهنگ‌های انگلیسی روشی آموزنده و در عین حال سرگرم‌کننده است. این روش برای بسیار از افراد به ویژه زبان‌آموزانی که از روش‌های تکراری خسته شده‌اند، مناسب است. هنگامی که زبان‌آموز بتواند به کمک موزیک مورد علاقه‌اش زبانی را بیاموزد، کمتر احساس خستگی می‌کند و برای یادگیری بیشتر انگیزه پیدا می‌کند. در این مطلب از وبلاگ نیمکت بررسی می‌کنیم که چگونه گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی می‌تواند به یادگیری زبان کمک کند؟

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ یکی از روش‌های جذاب و متنوع برای یادگیری زبان است که تأثیر زیادی روی مهارت لیسنینگ شما می‌گذارد و ذهن شما را برای یادگیری هر چه سریع‌تر زبان انگلیسی آماده می‌کند. روانشناسان بر این باورند که گوش دادن به موسیقی دو نیمکره مغز را فعال می‌کند و در این شرایط مغز کاملاً آماده یادگیری است.

در آهنگ‌های انگلیسی واژگان و اصطلاحات بسیاری وجود دارد که شما با شنیدن آن می‌توانید تعداد زیادی از این واژه‌ها و اصطلاحات را بیاموزید و همچنین تلفظ درست لغات را فرا گیرید. یکی از مزیت‌های گوش دادن به موسیقی این است که شما با سبک و خواننده مورد علاقه خود آشنا شده و در نهایت به دنبال آهنگ‌های بیشتر رفته و آن‌ها را پیدا می‌کنید. از آنجایی که شما به این آهنگ‌ها علاقه دارید تقریبا در تمام تایم‌های خالی به موسیقی گوش می‌دهید و ناخودآگاه با جملات و لغات جدید آشنا شده و در نهایت ذهن شما زبان جدید را می‌پذیرد.

 

یادگیری زبان با آهنگ‌های انگلیسی

یادگیری زبان با آهنگ‌های انگلیسی

چگونه از آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید انگلیسی را با موسیقی بیاموزید، ابتدا باید لیستی از آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته جمع‌آوری کنید. این لیست می‌تواند شامل ژانرهای موسیقی موردعلاقه شما باشد اما توصیه می‌شود که ابتدا با بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان که ریتم آرام‌تری دارن شروع کنید تا بتوانید واژگان و اصطلاحات بیشتری را درک کرده و متوجه آن‌ها شوید. به عنوان مثال برای شروع آهنگ‌هایی نظیر Careless Whisper از George Michael و یا My Heart Will Go On از Celine Dion می‌توانند انتخاب مناسبی برای یادگیری زبان باشند.

برای یادگیری از طریق موسیقی بهتر است ابتدا چندین بار به آهنگ گوش داده و در قدم بعد سعی کنید متن آهنگ را به همراه خواننده تکرار کنید. توصیه می‌شود بیشتر به سراغ آهنگ‌های پاپ بروید حتی اگر ژانر مورد علاقه شما چیز دیگری است. مطمئن باشید پس از تمرین با چنین آهنگ‌هایی می‌توانید به سراغ آهنگ‌های سخت‌تر نظیر سبک رپ یا متال بروید. موسیقی پاپ با داشتن ریتم آرام و سرعت کمتر در ادای کلمات می‌تواند برای یادگیری گزینه مناسب‌تری باشد اما پس از کمی تمرین می‌توانید از هر سبکی که خودتان علاقه دارید برای یادگیری استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب خواندیم که چگونه با کمک آهنگ‌های مورد علاقه‌تان می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. یادگیری انگلیسی با موسیقی در کنار استفاده از سایر روش‌های یادگیری زبان می‌تواند سرعت شما را در یادگیری افزایش دهد. در صورتی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی زیر نظر اساتید حرفه‌ای هستید می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کنید. در کلاس‌های آموزشی نیمکت تمامی مهارت‌های لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و سایر مهارت‌های زبان به شما آموزش داده می‌شود. اساتید نیمکت برای شما عزیزان جلسات آزمایشی رایگان در نظر گرفته‌اند تا به آسانی بتوانید به کلاس‌ها دسترسی داشته و این زبان شیرین را ساده‌تر بیاموزید.