یادگیری زبان‌های شرق آسیا به دلیل داشتن الفبای متفاوت و شکل نوشتاری منحصر به فرد، برای بسیاری از زبان‌آموزان جذاب است. به همین دلیل روزانه به تعداد افرادی که مایل به آموختن این نوع زبان‌ها هستند، افزوده می‌شود. زبان‌های شرق آسیا تلفظ و آهنگ متفاوتی دارند که ممکن است برای برخی افراد جالب و برای برخی دیگر عجیب به گوش برسد.

اگر از آن افرادی هستید که به دیدن فیلم و سریال‌های کشورهای مختلف علاقه دارید، قطعا در گذشته با فیلم‌های سینمایی و سریال‌های معروف و محبوب از آسیای شرقی مواجه شده‌اید. تلفظ متفاوت و آواهایی که در این زبان‌ها وجود دارد، با زبان فارسی و زبان‌های مادری ما کاملا متفاوت است. در این مطلب از وبلاگ نیمکت قصد داریم تا شما را با سه زبان شرق آسیا بیشتر آشنا کنیم.

زبان چینی پراستفاده‌ترین زبان شرق آسیا

زبان چینی ماندارین زبان رسمی کشور چین است. حدود ۱.۱ میلیارد نفر در دنیا به این زبان سخن می‌گویند. زبان چینی به عنوان پراستفاده‌ترین زبان در شرق آسیا و یکی از پرکاربردترین زبان‌ها در سراسر دنیا به شمار می‌آید.

زبان چینی دارای گویش‌های مختلف زیادی است که هر یک از آن‌ها در بخش‌های خاصی از این کشور استفاده می‌شوند. یکی دیگر از گونه‌های زبانی در چین، کانتونی و یا همان کنتونیز است. هر دو نوع کنتونیز و ماندرین در چینی زبان‌های آهنگین محسوب می‌شوند. این یعنی تغییرات در لحن و آهنگ کلام شما بر روی کلمات ممکن است باعث تغییر معنای آن شود. هر کلمه ممکن است مشابه کلمه دیگر نوشته شود اما هنگام تلفظ، آهنگ متفاوتی داشته باشد. پس حتی اگر دو لغت کاملا شبیه به هم باشند اما با لحن متفاوتی ادا شوند، معنای متفاوتی می‌گیرند.

همین مسئله باعث می‌شود که یادگیری زبان چینی برای بسیاری از افراد دشوار به نظر برسد. چرا که علاوه بر یادگیری تلفظ‌ها، لازم است که آهنگ و آوای متفاوت کلمات نیز آموخته شود.

خطاطی به زبان چینی

خطاطی به زبان چینی

الفبای زبان چینی یکی از پیچیده‌ترین و در عین حال جالب‌ترین الفباها است. در نوشتار چینی از اشکال‌ها و خطوط مختلف زیادی استفاده می‌شود که مانند خطاطی‌های هنری به نظر می‌رسد. به همین دلیل بسیاری از هنرمندان مجذوب نوشتار چینی می‌شوند.

جالب است بدانید همانطور که در زبان فارسی چیزی به نام فینگلیش یا پینگلیش وجود دارد که که کلمات فارسی را با الفبای انگلیسی نمایش می‌دهد، در زبان چینی نیز روشی به نام Pinyin وجود دارد. به این صورت که تلفظ کلمات چینی را با الفبای انگلیسی نمایش می‌دهد. در این حالت شما می‌توانید بدون داشتن توانایی خواندن چینی، کلمات چینی را تلفظ کنید. به همین دلیل است که برخی افراد بدون اینکه الفبای چینی را بدانند، می‌توانند ترانه‌ای را به زبان چینی تلفظ کنند. زیرا با پیشرفت اینترنت شما همواره می‌توانید تلفظ pinyin بسیاری از ترانه‌های چینی را در سایت‌های مختلف انگلیسی زبان بیابید و به راحتی تلفظ آن‌ها را حفظ کنید.

درست است که وجود روش pinyin می‌تواند به شما در تلفظ کلمات چینی کمک کند. اما باید بدانید که این روش برای یادگیری زبان چینی کافی نیست و باید حتما الفبا، سیستم صحیح نوشتاری، آواها و آهنگ کلمات را بیاموزید تا به عنوان کسی که زبان چینی می‌داند شناخته شوید. در غیر این صورت قادر نخواهید بود که حتی یک کلمه ساده را به زبان چینی بخوانید و یا بنویسید.

زبان ژاپنی

زبان ژاپنی

زبان ژاپنی

ژاپن یکی از کشورهای اقتصادی جهان است. به همین دلیل افراد بسیاری برای دلایل شغلی به سراغ این کشور می‌روند. زبان ژاپنی یکی از زبان‌های شرق آسیا است که به دلیل پیشرفت‌های ژاپن در زمینه‌های مختلف الکترونیک، خودروسازی و سایر موارد صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.
یادگیری زبان ژاپنی نسبت به چینی کمی آسان‌تر است. زیرا در زبان ژاپنی آواهای مختلف مانند چینی وجود ندارد که معانی کلمات را تغییر دهد. اگر هم باشد میزان آن بسیار کمتر از زبان چینی است. به طور کلی و با بررسی تجربه زبان‌آموزان، آموختن زبان ژاپنی در زمینه تلفظ، برای فارسی زبانان آسان‌تر است.

در زبان ژاپنی نیز با الفبای جدیدی مواجه می‌شویم که با اشکال و خطوطی متفاوت نوشته می‌شوند. دو الفبای هیراگانا و کاتاکانا برای نوشتن در ژاپنی وجود دارند و همچنین سیستم نوشتاری کانجی نیز وجود دارد که یادگیری تمامی آن‌ها نیاز به زمان و تلاش فراوان خواهد داشت.

اگر شما به کشور ژاپن و فرهنگ آن علاقه دارید و یا برای دلایل شغلی مایل به سفر به این کشور هستید، لازم است با زبان ژاپنی آشنا شده و تا حدی سیستم نوشتار مربوط به آن را بیاموزید تا هنگام اقامت در آنحا به مشکل برنخورید.

زبان کره‌ای

زبان کره‌ای

زبان کره‌ای

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر نسبت به سابق، پیشرفت‌های چشمگیری را در تمامی زمینه‌های فرهنگی، هنری و صنعتی داشته است. طبیعی است که با پیشرفت هر کشور، توجه به زبان آن کشور نیز افزایش می‌یابد.

در سال‌های اخیر کره جنوبی توانسته است درآمد بسیار بالایی را با تکیه بر گروه‌های موسیقی خود و صنعت کی‌پاپ به دست آورد. همچنین ساخت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف به زبان کره‌ای یا همان کی‌دراما توانسته است توجه افراد از گروه‌های سنی مختلف را به این زبان جلب کند. به همین دلیل متقاضیان و علاقمندان به یادگیری این زبان روز به روز در حال افزایش است.

الفبای کره‌ای که به هانگول معروف است از ۲۴ حرف تشکیل شده و در حال حاضر به طور رسمی در کره استفاده می‌شود. این الفبا نیز مانند دو زبان قبلی، دارای سیستم نوشتاری مخصوص به خود است که برای افراد غیر کره‌ای می‌تواند جالب توجه باشد. توصیه می‌شود برای یادگیری کره‌ای ابتدا الفبا و اعداد و پس از آن کلمات ساده و کاربردی را یاد بگیرید.

نتیجه‌گیری

زبان‌های شرق آسیا متفاوت هستند که برخی از آن‌های پرکاربرد و برخی دیگر کم‌کاربردتر هستند. از آن‌جایی که قاره آسیا پر از کشورهای مختلف با جمعیت بالا است، تعداد زبان‌های شرق آسیایی نیز بسیار زیاد است اما ما امروز شما را به سه زبان آشنا کردیم. آموختن هر یک از زبان‌های چینی، ژاپنی و کره‌ای مراحل مختلفی دارد که با کمک استادان مجرب می‌توانید آن‌ها را به آسانی بیاموزید.

در صورتی که مایل به یادگیری یکی از زبان‌های شرق آسیا نظیر چینی، ژاپنی و یا کره‌ای هستید، می‌توانید به سایت آموزش زبان نیمکت مراجعه کرده و از آموزش و روش‌های اساتید حرفه‌ای و مجرب نیمکت بهره‌مند شوید. آموزش زبان نیمکت دارای جلسات آزمایشی رایگان است که باعث می‌شود شما به صورت آنلاین و بدون اتلاف وقت بهترین استاد را برای خود انتخاب کرده و شروع به یادگیری کنید.